Ваш заявка принята. Ожидайте звонка.
+38 (050) 0335141
Якщо ви вирішили, що подружнє життя більше не можливе та ніщо вже не врятує ваш шлюб, то прийнявши виважене рішення ви можете розірвати шлюб і для цього у вас є два шляхи.
Шлях перший: Розлучення через РАЦС.
Такий варіант можливий, якщо:
Що для цього потрібно?
- Взяти паспорти;
- Взяти свідоцтво про шлюб;
- Заповнити відповідну заяву;
- Сплатити державне мито.
Далі чекаємо один місяць і після спливу місячного терміну (що надається подружжю для відкликання своєї заяви та можливого примирення) ваші шлюбні відносини можна вважати припиненими.
Шлях другий. Розлучення через суд.
Такий варіант необхідний, якщо:
Що потрібно зробити:
До позовної заяви обов’язково додається оригінал свідоцтва про шлюб, копія свідоцтва про народження дитини. Разом з позовною заявою про розірвання шлюбу ви можете ставити питання про стягнення аліментів, якщо не було досягнуто згоди щодо утримання дитини до суду. Рекомендуємо вам зазначати у позові місце проживання дитини та чи досягнуто батьками згоди щодо участі у вихованні дитини після розірвання шлюбу. Також, якщо у вас не має, на момент розірвання шлюбу, спору щодо спільного майна подружжя, то бажано вказувати це у своїй позовній заяві.
Важливою особливістю справ про розірвання шлюбу є те, що суд з урахуванням усіх фактичних обставин може відкласти розгляд справи та призначити подружжю строк для примирення (ч. 5 ст. 191 ЦПК України). А його термін суд може встановляти за своїм розсудом залежно від кожної конкретної ситуації, адже усі подружжя є унікальні.
Шлюб розривається з моменту набрання законної сили рішення суду про розірвання шлюбу, та не потребує прийняття додаткових рішень органами РАЦС.
Також, нагадуємо вам, що розірвання шлюбу є неможливим у період вагітності дружини та протягом одного року з моменту народження спільної дитини.
вул.Соборності, 66, офіс 304-А. (3-й поверх)
+ 38050 033 51 41
e-mail:
yurradnik2012@gmail.com
Copyright © 2025 «Юридичний радник». Joomla templates powered by Sparky.